Jak wybrać najlepszy krem do opalania dla Twojego rodzaju i celu skóry?

Wybierając najlepszy filtr przeciwsłoneczny, należy wziąć pod uwagę rodzaj skóry i cel działania kremu. Na przykład, jeśli masz tłustą skórę, najlepiej sprawdzi się krem przeciwsłoneczny na bazie wody. Jeśli szukasz bardziej nawilżającego kremu przeciwsłonecznego, najlepiej sprawdzi się krem na bazie balsamu. Wiele osób uważa, że jeśli chodzi o filtry przeciwsłoneczne, jest tylko jeden rodzaj, który może działać na wszystkich. Ale to nieprawda! Istnieją różne rodzaje filtrów przeciwsłonecznych, które są dostosowane do różnych typów skóry i celów.

Jakie są rodzaje kremów do opalania?

Słońce jest potężnym źródłem promieniowania ultrafioletowego. Kiedy świeci na skórze, może spowodować uszkodzenie komórek skóry. Filtr przeciwsłoneczny chroni przed tym uszkodzeniem, blokując lub odbijając promienie UV, które wchodzą w kontakt ze skórą. Istnieją trzy główne rodzaje filtrów przeciwsłonecznych: fizyczne, chemiczne i mineralne. Fizyczne filtry przeciwsłoneczne działają poprzez odbijanie lub blokowanie promieni UV przed dotarciem do skóry. Zawierają takie składniki jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które po nałożeniu na skórę są białe i zapewniają ochronę do dwóch godzin. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne działają poprzez pochłanianie promieni UV, zanim dotrą do skóry. Zawierają składniki, takie jak oksybenzon i awobenzon, które zwykle są przezroczyste po nałożeniu na skórę i zapewniają ochronę do sześciu godzin. Działają również mineralne filtry przeciwsłoneczne

Jak działa balsam do opalania?

Kremy do opalania służą do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem światła ultrafioletowego. Składniki balsamu do opalania zazwyczaj obejmują:

– filtry UVA i UVB, które mogą pochłaniać lub blokować promieniowanie ultrafioletowe ze słońca,

– filtry przeciwsłoneczne, które mogą zapobiegać oparzeniom słonecznym i zmniejszać ryzyko raka skóry,

– olejki i ekstrakty roślinne o właściwościach antyoksydacyjnych nawilżające skórę,

– odżywki do skóry, które mogą poprawić wygląd suchej skóry.